Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 Mart 2013

SİZ BUNA DEĞER MİSİNİZ???  SİZ BUNA DEĞER MİSİNİZ???

İç burkan bu fotoğraf (ki) en az "vahşi" olanı, emin olun - kozmetik markalarının üzerinde deney yaptığı bir hayvana ait. Çünkü hayvanlar sessiz, dilsiz ve güçsüzler...!

"Yerde yürüyen hayvan ve iki kanadıyla uçan kuşlardan hepsi, ancak sizin gibi ümmetlerdir. Biz Kitap'ta hiçbir şeyi noksan bırakmadık. Sonra ancak Rabbine toplanıp getirilirler"

(En'âm 38)

 Eğer biraz vakit ayırıp da detayları araştırırsanız, konunun ne kadar içler acısı olduğunu göreceksiniz. Hayvan sevmek sadece sosyal medyada cici fotoğrafların altına "ay yerim seni" yazmak olmamalı. Tüm dünyada diğer türlerin yaşam hakkına saygı konusunda ciddi bir eksiklik var maalesef.

Abdullah İbnu Amr İbni'l-Âs (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Allah, merhametli olanlara rahmetle muamele eder. Öyleyse, sizler yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semada bulunanlar da size rahmet etsinler"

 Hayvanlar üzerinde deney yapan, kozmetik markaları listesine, istediğinizde google'dan ulaşabilir ve alış veriş yaparken bu önemli konuya dikkat edebilirsin (eğer birazcık vicdanınız varsa!). Kullanmasanız bile konuyu araştırın, bu zulmü öğrenin!..

Aşk-ı Züleyha

 


4 yorum:

 1. Bu eziyetin sorgu sualinden korkmuyorlar mı, resmi görünce içim ürperdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Videoyu seyretdim insanlığımdan utandım.. Dünyaya, çevresine, tabiata ve tüm canlılara en büyük zararı insan veriyor..

   Sil
 2. Offf offf Rabbim nasıl bir vicadan bu..Görünce kalbim acıdı ..Güzellik adına nasıl yapılır ?.Kesinlikle ve kesinlikle ben buna değmem ! İyikide belirli markalar dışında kozmetik kullanma..Kullandıklarımda güvenilir markalar ..Hayvanlar insanlardan değerlidir safsatasını söyleyenler hadi bu markaları kullanmayında göreyim gerçek samimiyetinizi !

  YanıtlaSil
 3. Bilemiyorum kozmetik ürünleri kullanmıyorum bir tek el kremi kullanırım.. İlaçlar için kullanılan kobaylara bile çok üzülüyorum..
  Allah'a emanetiz.. Allah korusun..

  YanıtlaSil

Blog Archive♥

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Tarif Dunyam Template by Ipietoon Cute Blog Design